Deze website gebruikt cookies om onder andere bezoekerstatistieken te meten via Google Analytics en om content via sociale media te tonen en te delen.
Meer informatie
Melding sluiten
Zoeken
Zoek in kennisbank
Zoek in bijeenkomsten
Zoek in adressenboek
Over Fietsberaad
inloggen
Nieuws
Nieuwsbrieven
Bijeenkomsten
Aankomende bijeenkomsten
Meld uw bijeenkomst aan
Kennisbank
Kennisdocument uploaden
Alle kennis
Over de kennisbank
Tools
Adressenboek
Themasites
Platform Ruimte voor lopen
Platform Veilig Fietsen
Tour de Force
Menu openen
Nieuws
Bijeenkomsten
Kennisbank
Adressenboek
Over Fietsberaad
Themasites
Mijn profiel
Gebruiker
Home
/
Kennisbank
/
Hoe verder met de speed-pedelec?
/
Benieuwd naar het vervolg
Terug naar overzicht
Benieuwd naar het vervolg
Maurits Veenhuis
, Fiets Service Finke
11-12-2019 om 15:57
Benieuwd naar het vervolg.
Ondertussen stel ik dat de 35kmh middenmotoren levensgevaarlijk onderpresteren t.o.v. de huidige regels.
Het acceleratievermogen valt rond die 35 enorm terug, de 40 vergt athletische inspanning en een glad wegdek.
De snorscooters met blauwe kentekens komen me links en rechts voorbij.
Autoverkeer snijdt claxonnerend af, haalt met spinnende wielen in en wenst op de meest uiteenlopende manieren 'gezondheid' toe.
Dat terwijl ik me de juist de op snelheid berekende luxe uitvoering met oa down-hill-grade remmen heb aangeschaft, helaas met (Bosch PerformanceLine Speed) middenmotor.
Hiermee is het tussen de auto's die 50 mogen... meer lef hebben dan met 50 met je auto over de autobaan.
De fiets is te koop, ik wil een achterwielmotor, de achterliggende gedachte lijkt me duidelijk. Fietsfabrikant en Bosch halen vooralsnog de schouders op, fietsenmaker meent dat wetgever een minimaal vermogen in de keuringseisen zou moeten opnemen.
Vriendelijke groet, Maurits
Log in om te reageren
inloggen
Terug naar 'Hoe verder met de speed-pedelec?'
Submenu openen
Benieuwd naar het vervolg
Document uploaden
Scroll naar boven