Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Snorfiets haalt bromfiets bijna in

Snorfiets haalt bromfiets bijna in

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:09-12-2011

Het aantal snorfietsen is de laatste jaren veel harder gestegen dan het aantal bromfietsen. Begin 2011 waren er 475 duizend snorfietsen en 527 duizend bromfietsen. De snorfiets heeft de bromfiets bijna ingehaald. Jongeren bezitten vaker een bromfiets dan een snorfiets. Vrouwen hebben eerder een snorfiets, met uitzondering van de jonge vrouwen. Dit blijkt uit cijfers van het CBS.


Vanaf 2007 is het aantal snorfietsen gemiddeld met bijna 16 procent per jaar toegenomen. Het aantal bromfietsen groeide gemiddeld met 8 procent. In 2011 waren er 475 duizend snorfietsen en 527 duizend bromfietsen. Het aantal snorfietsen is in de periode 2007-2011 het hardst gestegen bij 20-25 jarigen, met 170 procent.
Op 1 januari 2011 is het aantal bromfietsen van jeugdigen (16- en 17-jarigen) ruim 20 procent lager dan een jaar daarvoor. Dit hangt waarschijnlijk samen met de invoering van het praktijkexamen voor de bromfiets in maart 2010.
Bijna 6 procent van de personen van 16 jaar en ouder heeft een brom- of snorfiets. Mannen hebben er ruim twee keer zo vaak één als vrouwen. Mannen hebben ook vaker een bromfiets dan een snorfiets, terwijl voor vrouwen het omgekeerde geldt. Het brom- en snorfietsbezit is het hoogst onder jongeren. Als ouderen een brom- of snorfiets hebben, is dat meestal een snorfiets. De bromfiets is vaker op het platteland te vinden, terwijl in stedelijke gebieden meer snorfietsen voorkomen.

Relevantie

Scroll naar boven