Enschedese fietsenzaak komt met leaseconcept aangepaste fietsen

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:27-11-2025
De Enschede fietsenzaak Landewé heeft een leaseconcept geïntroduceerd voor aangepaste fietsen, zo meldt Tubantia. Klanten die opzien tegen de dure aanschaf van een aangepaste fiets, kunnen via Noaberlease voor 200 tot 300 euro per maand een aangepaste fiets leasen, inclusief onderhoud, verzekering en pechhulp.

“Een driewielfiets kost 7.000 à 8.000 euro en een duofiets ongeveer 10.000 euro als hij elektrisch ondersteund is,” zegt eigenaar van de Enschedese fietsenzaak Wim Landewé. Dat bedrag schrikt veel mensen af, zeker als ze vanwege een progressieve ziekte of ouderdom niet weten lang ze de fiets nog kunnen gebruiken. “We vinden dat jammer omdat we iedereen fietsmobiliteit gunnen. Al was het alleen al omdat mensen die niet mobiel zijn ook vaak in een sociaal isolement terechtkomen.”

Na een jaar opzegbaar 
Klanten kunnen bij Landewé een aangepaste fiets gratis testen en zonder grote investering vooraf een leasecontract afsluiten. Na een jaar is dit zonder extra kosten opzegbaar en na drie jaar is er de mogelijkheid voor overname van de fiets.
 
Fietsplan
Wim Landewé stond in 2001 al met een collega-fietsondernemer aan de wieg van de Twentse Samenwerkende Rijwielhandelaren, waarmee ze het als een van de eersten in Nederland mogelijk maakten dat werknemers via fiscaal vriendelijke fietsplannen een fiets konden aanschaffen. Tegenwoordig is het fietsplan minder populair omdat het maximale bedrag van 750 tot 1000 euro voor een fiets niet toereikend is voor de aanschaf van een elektrische fiets.

Zakelijk leasen 
In plaats daarvan leasen werknemers nu vaker een fiets van de zaak. Dit is sinds 2020 mogelijk en onlangs werd bekend dat een kwart van de nieuwe elektrische fietsen via de werkgever wordt geleased. Zakelijk is het ook al mogelijk om een aangepaste fiets te leasen, bijvoorbeeld bij werkgevers die zijn aangesloten bij Lease-a-Bike.
 
 
Bronnen: Tubantia, Het Parool
 

Relevantie

Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Enschedese fietsenzaak komt met leaseconcept aangepaste fietsen

Scroll naar boven