Kansen voor de elektrische fiets
| Datum: | 29 januari 2009 |
| Locatie: | Oude Delft 112, Delft (Het Meisjeshuis) |
| Tijd: | 13:45 |
Een bijeenkomst over de kansen die de elektrische fiets biedt om meer mensen op de fiets te krijgen. En over de concrete maatregelen die decentrale overheden kunnen nemen.
Aan de bijeenkomst hebben ruim 58 mensen deelgenomen. 34 deelnemers hebben een evaluatieformulier ingevuld. Eenderde van de deelnemers vond de bijeenkomst/excursie erg nuttig voor hun werk, tweederde vond het redelijk nuttig en geen deelnemer vond het weinig nuttig. De deelnemers gaven gemiddeld het rapportcijfer 7,2 voor de bijeenkomst.

De laatste jaren komen er regelmatig positieve berichten over de elektrische fiets in het nieuws. Zo zou de elektrische fiets het mogelijk maken om de afstand die mensen op de fiets willen afleggen te verhogen naar 15 tot 20 km. De elektrische fiets zou kunnen bijdragen aan de volksgezondheid, onder andere doordat ouderen langer blijven fietsen. De branche meldt een sterke toename van de verkoop van elektrische fietsen. Eén op de vier fietsen die momenteel verkocht wordt, is een elektrische fiets.
De bijeenkomst is vol. Op 26 januari 2009 hebben de deelnemers een ontvangsbevestiging gekregen. Mocht u zich nu aanmelden voor deze bijeenkomst, dan komt u op de reservelijst te staan. Indien er weer plaats is hoort u dit zo snel mogelijk per mail.
Tijdens deze bijeenkomst wordt aan de hand van presentaties en discussie een beeld geschetst van de actuele ontwikkelingen en kansen. Daarbij is er ruimte voor zowel een positieve als kritische insteek. Twee vragen staan centraal:
- Kan de elektrische fiets automobilisten verleiden om vaker de fiets te pakken? Of gaat een toename van het gebruik van de elektrische fiets vooral ten koste van de 'normale’ fiets?
- Welke concrete maatregelen kunnen gemeenten en provincies nemen om het gebruik van de elektrische fiets te stimuleren?
Programma
13.00 -13.45 - Gelegenheid tot uitproberen van elektrische fietsen. Zaal open met koffie en thee.
13.45 - 16.30 uur - Bijeenkomst met presentaties en discussie
-
Ingrid Hendriksen, TNO: De gezondheidseffecten van de groei van het gebruik van elektrische fietsen.
-
Angela van der Kloof, Mobycon: Een overzicht van initiatieven in Nederland waarin de elektrische fiets een rol speelt en de rol die overheden kunnen spelen in het stimuleren van het gebruik van elektrische fietsen.
-
Alwin Bakker, gemeente Rotterdam dS+V: Het actieprogramma elektrische fiets van de stadsregio Rotterdam.
-
Na de pauze uitgebreide discussie met zaal en sprekers.
16.30 - Afsluiting en borrel - Nogmaals gelegenheid om elektrische fietsen uit te proberen.
- Neeske Abrahamse (KiekendiefPerspectief)
- Taco Anema (QWIC)
- Kees Bakker (Fietsersbond)
- Charlotte van Barneveld (gemeente Weert)
- Marc Beek (BeeWise)
- Ilse Bloemhof (Gemeente Zwolle)
- A.M. (Lex) Boersma (gemeente Schiedam)
- Otto van Boggelen (Fietsberaad)
- Arnold Bongers (Gemeente 's-Hertogenbosch)
- Bo Boormans (DTV Consultants)
- Angelle Chang (Gemeente Rotterdam)
- Bart Christiaens (SOAB Adviseurs)
- Ton Daggers (IBC -MOVILIZATION)
- Rolf Dijkstra (Provincie Groningen)
- F.G.A. Dirkzwager (Veilig Verkeer Nederland (VVN))
- Henk Driessen (Stadsregio Arnhem Nijmegen)
- Bernhard Ensink (ECF)
- Berto Fijn van Draat (Question & Answer)
- Remco de Goederen (Provincie Overijssel)
- Daan Goedhart (Fietsersbond)
- Eva de Groot (Gemeente Den Haag)
- Hans Groot Wassink (SenterNovem)
- Jurgen de Haan (KpVV)
- Eva Heinen (Rijksuniversiteit Groningen)
- Ingrid Hendriksen (TNO Kwaliteit van Leven)
- Nathan Hooghof (Provincie Noord-Brabant)
- Henk Horstink (Saxion hogescholen)
- Sven Huysmans (Blue-mobility / Fietspunten België)
- Berry de Jong (SRE)
- Chris Kars (Gemeente Amsterdam)
- Angela van der Kloof (Mobycon)
- Jodi Kooijman (TU Delft)
- Frank Kool (Gemeente Haarlem)
- Dick C. de Korte (De Korte Advies)
- Han Kroon ()
- Xander Leenaars (Antec B.V.)
- Martijn van de Leur (Mobycon)
- Martijn J. te Lintelo (Gemeente Nijmegen)
- Rolf Moes (bureau voor ro en verkeer)
- Peter-Jan Mol (Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen)
- Wendy Monroe (FietsFee)
- Jason Moore (University of California at Davis)
- Jan Pieter Nepveu (Fietsersbond Amsterdam)
- Pascal van den Noort (Velo Mondial)
- Nico Pierik ()
- Minke Pronker (Provincie Gelderland)
- Myrthe Schipper (Provincie Zuid-Holland, G.Z-H)
- Hans Schreuder (Velogic)
- Piet Schuur ()
- Ronald Simmelink (NSA urban products / Aerbike Holland BV)
- Kees Slabbekoorn (Waterschap Scheldestromen)
- Henk Sloos (Ecosol)
- Jan Slosser (Gemeente Zaanstad)
- Jeroen Smink (Grontmij)
- Rein Tijssen (NS Fiets)
- Peter Tromp (Gemeente Haarlem)
- Arnoud Turkstra (Provincie Flevoland)
- F.J. de Vilder (Fietsersbond afd. Velsen)
- K.J.M. Vis (VIS TWEEWIELERS)
- Hans Voerknecht (Fietsberaad)
- Jack van der Wal (Provincie Fryslân)
- R. Walraven (Gemeente Echt-Susteren)
- Paul van Weenen (Provincie Utrecht)
- Anne Wiersma (Gemeente Zoetermeer)
- Jaap Wilting (BOVAG)
- Piero Witmer (NS OV-fiets B.V.)
- Bas Witte (MOTION Mobilititeitsbeleid)
- Ruud Worm (Elektrischefietsen.com)
- Theo Zeegers (Fietsersbond)
- Henk van Zeijl (Goudappel Coffeng)
- Wietze Zwart (HR Groep)
Kees Bakker , Fietsersbond - VogelVrije Fietser
2009
De elektrische fiets is een verkoopsucces. Veel fietsers zijn dol op het extra duwtje in de rug. Maar wanneer heb je precies trapondersteuning nodig? Waar moet je op letten als je een elektrische fiets koopt? En kun je ook je vertrouwde rijwiel ombouwen tot een elektrische fiets? TestKees zocht het allemaal uit.
2009
Het aandeel van de fiets in verplaatsingen tot 7,5 km moet van 35 naar 45 % in 2020. Dat is te bereiken door verbetering van de infrastructuur, gericht doelgroepenbeleid, inzet van fietsverhuursystemen en de E-bike. Dat stellen BOVAG en RAI in de Duurzaamheidsagenda Fiets.
2008
Het CDA gaat met een eigen fietsnota komen om het fietsen beter op de politieke agenda te krijgen. Dat zegt CDA-Kamerlid Joop Atsma op de website www.tweewieler.nl.
2008
In China is de elektrische fiets al aardig ingeburgerd. Al in 1998 werden in China al 10 miljoen elektrische fietsen verkocht. Uit onderzoek blijkt dat woon-werkfietsers die gebruik maken van de elektrische fiets voordien veelal met het ov reisden.
2008
Als het aan het Samenwerkingverband Regio Eindhoven ligt worden 1000 elektrische fietsen aangeschaft, om die vervolgens uit te lenen aan bedrijven ten behoeve van hun werknemers.
Ingrid Hendriksen en Luuk Engbers (TNO) , Fietsverkeer nr. 19
2008
De elektrische fiets verleidt vooral ouderen en forensen om vaker en verder te fietsen, zo blijkt uit onderzoek van TNO. Hoewel de files er niet door worden opgelost, kan de elektrische fiets daarom een positieve bijdrage leveren als het gaat om mobiliteitsproblemen, gezondheid en milieu.
2008
Wie zegt dat je op de fiets niet veel kunt meenemen? Met de Cargo Cruiser kan 250 kg lading worden getransporteerd. Het nieuwe vervoermiddel - een kruising tussen een Tuktuk en een elektrische fiets - wordt op dit ogenblik uitvoerig getest in Berlijn.
2008
Het elektrische fietsen wint in hoog tempo terrein. Volgens fabrikant Sparta gaat de verkoop van elektrische fietsen nu zelfs ten koste van de verkoop van gewone fietsen. Ook het aantal oplaadpunten neemt toe. Deze zomer kunnen Albert Heijnklanten hun fiets bij een aantal winkels aan de stekker leggen.
Ron Hendriks , Fietsverkeer nr. 19
2008
De elektrische fiets heeft voor Kamerlid Joop Atsma de toekomst. In de fietsnota van het CDA die binnenkort verschijnt, neemt die elektrische fiets dan ook een prominente plaats in. Maar ook de gewone fiets moet fiscaal worden bevoordeeld, vindt Atsma.
2008
Uit een studie van TNO blijkt dat de elektrisch fiets meer mensen stimuleert om te gaan fietsen. En ook al vraagt elektrisch fietsen wat minder inspanning, de gezondheid vaart er wel bij.
Angela van der Kloof , Mobycon
2009
Angele van der Kloof presenteerde een overzicht van de ontwikkelingen van elektrische fietsen in Nederland.
Otto van Boggelen , Fietsberaad
2009
Otto van Boggelen leidde de discussie rondom diverse thema's in de bijeenkomst 'Kansen voor de elektrische fiets'.
Ingrid Hendriksen , TNO Kwaliteit van Leven
2009
Ingrid Hendriksen presenteerde de Gezondheidseffecten van elektrisch fietsen op de bijeenkomst 'Kansen voor de elektrische fiets'.
Alwin Bakker , Gemeente Rotterdam
2009
Alwin Bakker presenteerde hoe Rotterdam de urgentie van de afdeling Luchtkwaliteit benut om het E-vervoer, waaronder de elektrische fiets valt, te stimuleren.
Ton Daggers , Evarim
2009
Presentatie van Ton Daggers over het Europese project ' Electric Vehicle Awareness Raising Initiative for Municipalities (EVARIM) ' op de bijeenkomst Kansen voor de Elektrische fiets op 29 januari 2009.
2008
Stadsregio Rotterdam is gestart met het project ‘Elektrisch fietsen’. Doel van dit project is het beschikbaar stellen en versneld introduceren van de elektrische fiets in de Stadsregio met als doel het vergroten van het aantal fietsbewegingen in de modal split in de regio en het verruimen van de acceptabele fietsafstand van 7,5 kilometer.
2008
Naast wandelstokken, looprekjes en rolstoelen beginnen thuiszorgwinkels nu ook elektrische fietsen aan te bieden.
Reactie plaatsen
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie plaatsen. Vul a.u.b. uw e-mailadres in om uw registratie te controleren
* verplicht

